Feng Shui to chińska praktyka, która przekłada się na „harmonię wiatru i wody”. Mówi się, że poprawia energię w domach.

Technologia podniosła nasz poziom komfortu i wygody. Jednak odbyło się to kosztem naszego zdrowia, szczęścia i dobrego samopoczucia. W ostatnich latach zasady Feng Shui zostały przystosowane do użytku na komputerach lub urządzeniach mobilnych, aby zapewnić, że żyjemy w harmonii z naszym otoczeniem.

Feng Shui może być używane jako narzędzie do poprawy zdrowia i szczęścia w życiu. Może być również używany jako zewnętrzne narzędzie, które pomaga przekształcić własne środowisko w miejsce, w którym czujemy się bardziej zadowoleni i wzmocnieni przez otoczenie.

 

 

Filozofia Feng Shui i jej znaczenie dla domu

Feng Shui to starożytna chińska filozofia, która istnieje od tysięcy lat. Koncentruje się na znalezieniu równowagi i harmonii w pomieszczeniu poprzez umieszczanie przedmiotów w pokoju, aby upewnić się, że wszystko do siebie pasuje.

Co ciekawe, Feng Shui można również wykorzystać do poprawy życia osobistego. Zwracając uwagę na elementy w swoim domu, możesz stworzyć środowisko, które pomoże Ci osiągnąć swoje cele i iść naprzód.

Jak stosować zasady feng shui w domu w nowym miejscu zamieszkania?

Feng shui to sposób na wprowadzenie równowagi i harmonii do Twojej przestrzeni życiowej. Jest to chińska praktyka polegająca na rozmieszczaniu mebli, przedmiotów dekoracyjnych i innych przedmiotów w pokoju tak, aby tworzyły jak najlepsze środowisko do życia.

Chociaż nie możesz kontrolować niektórych elementów zewnętrznych, takich jak lokalizacja lub otaczające obiekty, możesz kontrolować inne czynniki, takie jak schematy kolorów i układy pomieszczeń. Zmieniając te zasady projektowania wnętrz w swoim domu, możesz również użyć feng shui, aby zrównoważyć również te „zewnętrzne”.

Zasady Feng Shui nieustannie się zmieniają, ponieważ pojawiają się nowe metody i dostępna jest nowa technologia. W rzeczywistości wielu ekspertów uważa, że najnowsze innowacje w technologii osobistej ułatwiły ludziom życie z większą równowagą i harmonią niż kiedykolwiek wcześniej!

Salon feng shui

2 kroki do stworzenia nowego domu Feng Shui z nowym miejscem zamieszkania

Feng Shui to taoistyczna filozofia harmonizowania ze wszechświatem. Feng Shui istnieje od tysięcy lat i rozwinęło się w wyjątkową chińską sztukę. Feng Shui służy do określania przepływu energii w budynkach, co wpłynie na samopoczucie ich mieszkańców.

Pierwszym krokiem do stworzenia nowego domu Feng Shui jest określenie, który dom nie odpowiada Twoim potrzebom i jakie zmiany można wprowadzić, aby dostosować go do takiego, który będzie korzystny dla Ciebie i Twoich bliskich.

Następnym krokiem byłoby wyznaczenie idealnego położenia wszystkich pomieszczeń w domu (w tym łazienek, kuchni, sypialni itp.). Ostatnim krokiem byłoby zastanowienie się, jakie przeszkody można usunąć z układu pomieszczenia, aby mógł on prawidłowo funkcjonować.