Pomysły na małą sypialnię, które możesz wypróbować już terazCzy mieszkasz w małym mieszkaniu, condo lub studio, ale nadal chcesz mieć własną sypialnię? Tworzenie przytulnej przestrzeni sypialni może wydawać się niemożliwe w tej chwili, ale to nie znaczy, że nie można zrobić jak najwięcej z przestrzeni, którą masz. Po prostu trzeba zachować rzeczy proste i wykorzystać każdy cal przestrzeni, którą masz! W tym wpisie na blogu pokażemy Ci różne pomysły na małą sypialnię, które pomogą Ci maksymalnie wykorzystać Twój mały dom. Niezależnie od tego, czy masz otwartą przestrzeń życiową, czy musisz dzielić ścianę z innym lokatorem, istnieją sposoby, aby jak najlepiej wykorzystać swoją małą przestrzeń. Te pomysły na małą sypialnię nie tylko dadzą Ci więcej miejsca do przechowywania i powierzchni roboczych, ale także pomogą stworzyć strefy relaksu i spokoju, gdy wejdziesz do swojego pokoju. Przyjrzyjmy się tym wskazówkom!

Półki wiszące

Twoja sypialnia może stać się bardziej przestronna i otwarta dzięki zastosowaniu pionowych rozwiązań w zakresie przechowywania. Oznacza to, że powinieneś zdecydować się na jednostki z półkami zamiast szuflad.. Jeśli używasz półek, możesz dodać do nich miękkie i neutralne kolory, aby wtopić je w przestrzeń sypialni. Możesz również zdecydować się na pomalowanie ich na kolor, który pasuje do ściany Twojej sypialni. Półki są świetne do przechowywania książek, przedmiotów dekoracyjnych, ubrań, a nawet butów lub torebek. Półka montowana na ścianie to świetny pomysł, jeśli masz dużo książek lub magazynów. Tego typu półki są zazwyczaj wystarczająco szerokie, aby zmieścić na nich różne przedmioty.

Powieś swoje ubrania

Może to być szczególnie przydatne, jeśli masz otwartą szafę w pokoju, lub jeśli masz małą szafę typu walk-in. Wieszanie twój odziewa może uwalniać dużo przestrzeń w twój szafie, która pomaga ciebie przechować więcej odzieżowych rzeczy. Jeżeli szafa jest zbyt mała, aby przechowywać ubrania, to może być jeszcze możliwe, aby powiesić ubrania na wieszakach zamiast trzymać je w szufladach lub na stojaku. Przestrzeń pod łóżkiem może być również wykorzystana do przechowywania przedmiotów, które są poza zasięgiem. Ponieważ te opcje mogą pomóc sprawić, że mała sypialnia poczuje się bardziej przestronna, warto je rozważyć w przypadku mniejszych przestrzeni.

Dodaj trochę koloru

Innym sposobem na to, aby Twoja mała sypialnia wyglądała na większą jest dodanie koloru. Możesz użyć ręczników, pościeli, dywanów i innych przedmiotów dekoracyjnych, aby dodać kolor i osobowość do swojego pokoju. Jeśli masz neutralny kolorowy zestaw pościeli, dodanie kolorowych ręczników natychmiast sprawi, że twój pokój będzie wyglądał bardziej kolorowo i przestronnie. Uważaj jednak, aby nie przesadzić z kolorami. Upewnij się, że wybrane kolory pasują do ogólnego tematu pokoju i nie kolidują z innymi przedmiotami w pokoju. Dodanie koloru za pomocą przedmiotów dekoracyjnych pomoże również związać Twój pokój razem, dzięki czemu będzie on wyglądał bardziej spójnie.