biuro001Idea metamorfozy mebli jest obecnie powszechnym pojęciem, które każda firma powinna rozważyć. Główną ideą tej koncepcji jest dbanie o kulturę Twojej marki i uczynienie jej jak najbardziej wyjątkową. Możesz to osiągnąć na wiele sposobów – od zachęcenia pracowników do udekorowania ich miejsca pracy, po umożliwienie im wniesienia własnych mebli i pomocy w budowie nowego biura. Gdy firmy zaczną koncentrować się na znaczeniu kultury, wzrośnie zapotrzebowanie na odpowiednie aranżowanie przestrzeni biurowej, w której pracownicy spędzają większość czasu. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu powierzchni biurowej do pracy możemy zwiększyć produktywność pracownika, jego koncentrację oraz zminimalizować zmęczenie.

 

Dlaczego właściciele powinny dbać o kulturę firmy?

Firmy powinny dbać o swoją kulturę i sposób, w jaki traktują swoich pracowników, zarówno w zakresie polityki, jak i stylu przywództwa.

Firmy nie mogą przetrwać bez dobrej kultury i dobrego przywództwa. Kultury i liderzy pomagają w innowacjach i produktywności. Kultura jest źródłem motywacji dla ludzi, a przywództwo może pomóc im poprawić ich umiejętności, gdy tego potrzebują. Kiedy właściciele nie dbają o kulturę firmy lub sposób, w jaki traktuje swoich pracowników, często tracą potencjalne talenty (zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie).

Firmy często popełniają błędy, gdy skupiają się tylko na jednym typie lidera lub kiedy zapominają, że musi być coś więcej niż tylko dyrektor generalny. Może to skutkować brakiem różnorodności w firmach, co może również prowadzić do słabych wyników, jeśli firma ma zbyt wiele jednorodnych

Z powodu szybkich zmian w technologii zmienił się również sposób pracy ludzi. Firmy muszą dbać o kulturę swojej firmy, jeśli chcą pozostać konkurencyjnymi w dobie zmian. Firmy muszą upewnić się, że promują kulturę, która będzie w stanie dostosować się do zmieniających się czasów i zapewnić pomoc w generowaniu treści dla swoich klientów. Dostępnych jest wiele narzędzi do identyfikacji kultury firmy.

Pierwszym krokiem jest przeprowadzenie ankiety. Możesz zapytać pracowników, co według nich jest ważne w ich miejscu pracy, a następnie zawęzić je do zestawu konkretnych czynników, które należałoby wziąć pod uwagę rozważając przebudowę mebli.

Jak zaprojektować przestrzeń biurową przyjazną pracownikom

Biuro jest centrum firmy i ważne jest, aby było przyjemne, wygodne i produktywne. Istnieje wiele sposobów na zaprojektowanie swojej przestrzeni biurowej. Cała idea polega na stworzeniu środowiska, w którym pracownicy mogą pracować jak najlepiej i czuć się produktywni. Przyjrzyjmy się kilku kluczowym krokom w projektowaniu biura przyjaznego pracownikom:

* Zastanów się, ile naturalnego światła masz w swojej przestrzeni

* Upewnij się, że układ biura ma dobre punkty dostępu umożliwiające pracownikom łatwe poruszanie się

* Twórz przestrzenie do współpracy z tablicami, spotkaniami i innymi działaniami promującymi produktywność

* Upewnij się, że masz dużo prywatnej przestrzeni dostępnej dla pracowników, którzy potrzebują więcej ciszy

Styl mebli biurowych leczy lub szkodzi kulturze firmy

Styl mebli biurowych ma istotny wpływ na kulturę firmy. Wybrane przez Ciebie meble mogą zarówno kreować, jak i łamać wizerunek Twojej firmy. Uważa się, że projekt mebli biurowych to ważna decyzja, którą należy podjąć ostrożnie. Aby pomyśleć o tym, czego potrzebujesz, powinieneś najpierw określić rodzaj kultury, którą chcesz stworzyć w biurze. To powiedziawszy, musisz wiedzieć, ile czasu i wysiłku wkłada się w rodzaje zestawów biurowych i wyposażenia dla firmy. Styl jest kluczowym elementem tożsamości i osobowości firmy, więc ma sens, aby firmy zwracały na niego uwagę, próbując kształtować swój własny wizerunek, a także tych, którzy dla nich pracują, zapewniając jasny kierunek, w jaki sposób chcą, aby rzeczy były wykonywane od dnia jeden.